Om oss


Bokbasen leverer et bredt spekter av tjenester til alle deler av litteratur-Norge. Våre produkter tar utgangspunkt i Den norske Bokdatabasen - den mest oppdaterte katalogen over alle bokutgivelser i Norge - og skaper infrastruktur for nye digitale løsninger i forlag, bokhandel, bibliotek og skole.

Bokbasen ble etablert i 2007 for å vedlikeholde og videreutvikle Den norske Bokdatabasen. Metadataproduksjon om norske bok- og filmutgivelser er fremdeles kjernen i vår virksomhet og utføres av våre bibliotekarer med spesialkompetanse innen katalogisering og klassifikasjon.

Bokbasen er navet i distribusjonen av norske e-bøker og e-lydbøker. Våre digitale distribusjonstjenester benyttes av forlag, nettbokhandel og bibliotek for å tilby e-bøker og e-lydbøker til kunder og lånere. Vi tilbyr også en markeds- og administrasjonplattform for lisenshandel mellom forlag og bibliotek.

Bokbasen er eiet av de største aktørene i det norske bokmarkedet og har som mål å tilby effektiviserende felles infrastrukturløsninger. Bokbasens tjenester skal legge til rette for nyskapning og mangfold ved å skape smidig infrastruktur til lav kostnad for alle kunder.

Selskapet har 16 ansatte og har kontorer i Oslo og Trondheim.

Bokbasen eier 100% av aksjene i Filminfo AS.


Kontakt oss


Sample Image              Sample Image              Sample Image

Bente Franck-Sætervoll

Fride Fosseng

            

Magnus Rudolfsen

Administrerende direktør Produktsjef - metadata              Produktsjef - digital distribusjon
bente@bokbasen.no fride@bokbasen.no              magnus@bokbasen.no
+47 934 49 103 +47 975 83 594              +47 905 77 273
   
Sample Image              Sample Image              Sample Image

Liv Berg

Ketil Stadskleiv

            

Mona Nummedal

Katalogsjef IT-sjef              Kundeansvarlig
liv@bokbasen.no ketil@bokbasen.no              mona@bokbasen.no
+47 975 08 145 +47 959 47 130              +47 928 27 231
   
Sample Image

Vera Haye Bjerga

Adm. ansvarlig
+47 975 79 818



Adresseinformasjon


Oslo

Grensen 12 0159 Oslo Tel: 23 35 89 50

Trondheim

DIGS Olav Tryggvasons gate 30 7011 Trondheim Tel: 905 77 273