Om oss


Bokbasen leverer et bredt spekter av tjenester til alle deler av litteratur-Norge. Våre produkter tar utgangspunkt i Den norske Bokdatabasen - den mest oppdaterte katalogen over alle bokutgivelser i Norge - og skaper infrastruktur for nye digitale løsninger i forlag, bokhandel, bibliotek og skole.

Bokbasen ble etablert i 2007 for å vedlikeholde og videreutvikle Den norske Bokdatabasen. Metadataproduksjon om norske bok- og filmutgivelser er fremdeles kjernen i vår virksomhet og utføres av våre bibliotekarer med spesialkompetanse innen katalogisering og klassifikasjon.

Bokbasen er navet i distribusjonen av norske e-bøker og e-lydbøker. Våre digitale distribusjonstjenester benyttes av forlag, nettbokhandel og bibliotek for å tilby e-bøker og e-lydbøker til kunder og lånere. Vi tilbyr også en markeds- og administrasjonplattform for lisenshandel mellom forlag og bibliotek.

Bokbasen er eiet av de største aktørene i det norske bokmarkedet og har som mål å tilby effektiviserende felles infrastrukturløsninger. Bokbasens tjenester skal legge til rette for nyskapning og mangfold ved å skape smidig infrastruktur til lav kostnad for alle kunder.

Selskapet har 18 ansatte og har kontorer i Oslo og Trondheim.


Kontakt oss

Oslo

         

Trondheim

Grensen 12 Teglbrennerveien 7C
0159 Oslo 7016 Trondheim
+47 23 35 89 50 +47 23 35 89 50
post@bokbasen.no post@bokbasen.no



Vera Haye Bjerga

        

Mona Nummedal

Salgs- og markedssjef Kundeansvarlig
vera@bokbasen.no mona@bokbasen.no
+47 975 79 818 +47 928 27 231
    

Ida Stene

Tone Løyland

Kundeansvarlig Administrerende direktør / CEO
ida@bokbasen.no tone@bokbasen.no
+47 958 71 370 +47 913 79 460
    

Fride Fosseng

Per Andreas Alnes

Produktsjef - metadata Produktsjef - digitale distribusjonkanaler
fride@bokbasen.no per.andreas@bokbasen.no
+47 975 83 594 +47 977 27 490
        

Liv Berg

Lars-Erik Moen Bjørk

Katalogsjef Teknologisjef / CTO
liv@bokbasen.no lars-erik@bokbasen.no
+47 975 08 145 +47 926 17 428